Az Associated Press (AP) hírügynökség értesülései szerint a dolgozók arra hivatkozva perelnek, hogy megfelelő indoklás nélkül tagadták meg a mandátum alóli mentességi kérelmeiket. Az AP tudósítása szerint a kerületi bíró fog dönteni arról, hogy megakadályozható-e az alkalmazottak kirúgása, amíg a munkavállalók által indított per folyamatban van. A Los Alamos Reporter nevű újság szerint a bíró elutasította a kérelmet, az alkalmazottak elveszíthetik munkájukat, ha nem oltatják be magukat.
Súlyos vádak
A dolgozók azt állítják, hogy a „Triad National Security LLC” vezetősége, amely a laboratóriumot üzemelteti, megsértette alkotmányos jogaikat a koronavírus elleni védőoltás kötelező előírásával és ellenséges munkahelyet teremtett. A vádak szerint az egyik dolgozóval kiabáltak mert nem volt beoltva, valamint a személyzet egyik tagja azt mondta neki, hogy ezért a családja is megérdemli a halált. Az alkalmazottak szerint a laboratórium a rendelet miatt a személyzet akár 10 százalékát is elveszítheti.
Az AP jelentése szerint
az ügy felperesei közül sokan olyan szakemberek, akik magas szintű biztonsági engedélyekkel és szakértelemmel rendelkeznek, ezért a gyors helyettesítésükhöz szükséges új munkaerő megtalálása igen nehézkes lenne.
A laboratórium közel 14 ezer embert foglalkoztat és az állam egyik legnagyobb munkaadója. Az AP azt is megjegyezte, hogy a laboratórium nem adott tájékoztatást az alkalmazottak jelenlegi oltottsági arányáról.
Amerikában nyár vége óta kötelező a korona vírus elleni védőoltás a szövetségi alkalmazottaknak, valamint számos államban az egészségügyi dolgozóknak is. Ezen felül pedig egyre több nagyvállalat tenné kötelezővé az oltást a közeljövőben.
(Borítókép: Unsplash)